Per plauką nuo medalių

2012-08-04 12:33

Ką tik grįžome iš 2012 Europos jaunimo čempionato, kur visai neplanuotai kovojome dėl patekimo į ketvertuką jaunučių komandinėse varžybose. Kol prisiminimai dar neišbluko, nusprendžiau pasidalinti asmeniniais įspūdžiais. Taigi, rugpjūčio 2 diena, ketvirtadienis ir mūsų jaunučių komandos bandymas laimėti medalius.

RYTAS: Kadangi visi kaip susitarę iškrito iš individualių pulo-9 varžybų, niekur skubėti nereikia. 10:00 darom komandos susirinkimą. Vaikinai atrodo šiek tiek pavargę. Nenuostabu, nes mes jau visą savaitę čia, Barndenburge. Ir veikti kažko, apart  pulo, čia nėra. Bandau išaiškinti vaikinams mūsų galimybes ir būsimų varžybų svarbą. Mūsų varžovai - Bulgarijos komanda - stiprus riešutas. Individualiose varžybose tik Eimantui  pavyko laimėti pulo-14.1 disciplinoje 75:74 prieš Bulgarijos sportininką, kai šis neįmušė paprasčiausio "match ball'o". Pijui, deja, teko patirti sausą pralaimėjimą pulo-10 varžybose.

Remigijus savo noru atsisako žaisti už komandą, nes nelabai pasitiki savo žaidimu. Sudėliojam, kas ką žaidžia. Pijus, gerai sužaidęs prieš Danijos sportininką Andreas Madsen (kuris vėliau ir tapo pulo-9 čempionu), atrodo pakankamai užtikrintas. Eimantą paliekam tampyti nervų pulo-14.1 disciplinoje, o jaunasis Kęstutis paliekamas žaisti pulą-8. Didžiausias viltis dedu į Kęstutį, nes vakar jis nugalėjo austrą Daniel Guttenberger, nepaisant to, kad pastarasis surinko visus 5 savo išmušimus iš priėjimo!!!

Dar šiek tiek motyvacijos pakėlimo ir važiuojam apsižvalgyti į netoliese esantį "Berliner designer outlet". Atvirai pasakius man tai pirma galimybė ištrūkti  iš čia per paskutines šešias dienas. O vaikinam reikia pakeisti aplinką, nes karštis ir trinimasis tarp salės ir viešbučio labai išvargina.

Apsižvalgymas  po parduotuves užtruko ilgiau nei tikėtasi, vos spėjam laiku grižti. Labai karšta ir salėje tikrai tvanku. Netikėta naujiena - Eimantas skundžiasi bloga savijauta (vakar mokinosi plaukti ir šiandien jam skauda rankas). Tik atėję į salę sužinom, kad bulgarai žais dviese, ir mes jau pirmaujame 1:0. Kęstutis neturi varžovo, todėl lieka tik stebėtoju.

STARTUOJAM: Eimantas praloše ridenimą ir per stipriai atliko atsidarymą. Varžovas Spasian Spasov bėga  neatsigreždamas ir Eimantui, atrodo, nėra šansų pasivyti. Tačiau Pijaus varžovas po itin gero išmušimo nesurenka partijos ir palieka nesudėtingus 2 rutulius. Pijus pasiima dovaną 1:0, bet kitoje partijoje iš karto neįmuša rutulio. Bulgaras į tai atsako klaida. Pijus, surinkęs kelis rutulius, atsilošia (daviau nurodymą nerizikuoti ir kilus abejonei pereiti į gynybą). Varžovą toks gynybinis žaidimas erzina ir Pijaus adresu skrieja kažkokia replika (veliau skriejo ir kreidutė). 2:0. Sekančioje partijoje Pijus iš rankos daro "run out". 3:0. 1:3. 4:1. Graži kombinacija ir 5:1. Eimantas tuo metu jau gauna apie 30 taškų, todėl aišku, kad Pijaus susitikimas viską nulems. Prie 5:1 Pijus daro dar viena "run out". O prie 6:1 įmuša labai nelengvą 8 ir puikiai išsiveda ant 9. Tiesiog puikus Pijaus psirodymas ir Lietuva - Bulgarija 2:0 (Eimanto mačas nebaigiamas).

Po dviejų valandų žaisime su Norvegijos ir Rusijos pralaimėtoju. Kažkur viduje noriu, kad žaistume su Rusijos rinktine, nes prieš juos jau esame laimeję individualiai. Tačiau rusai tiesiog nušluoja norvegus ir man belieka sukti galvą, ką sugalvos mūsų senas pažįstamas Jorgen Sandman. Mąstau apie įvairius komandos sudėliojimo variantus ir kokią staigmeną mums gali pateikti varžovas (galima kaitalioti ir sportininkus, ir disciplinas). Du norvegus jau žinome. Abu žaidė prieš Eimantą pulą-8. Jardan Elken Flage įveikė Eimantą aštuntfinalyje ir jo žaidimas man paliko labai gerą įspūdį. Kitas jaunuolis Elkhem Eisajan neturėtų būti mums didelė problema. Trečio vaikino neteko matyti žaidžiant. Beveik valanda svarstymo, bet nusprendžiam nieko nekeisti ir palikti sudėtį, kuriai pavyko pasirodyti geriausiai. Nuotaika pas vaikinus pakili, visi tikim, kad galim laimėti.

STARTUOJAM: Eimantas vėl pralošia ridenimą, tačiau neblogai atsilošia po atidaromojo smūgio. Mano nuostabai silpnučiu laikomas Elkhem Eisajan visiškai neskubėdamas susirenka pirmą trikampį. Eimantas gauna šansą, tačiau matosi, kad yra neužtikrintas ir greitai klysta. Kiti mūsų vaikinai žaidžia atsakingai ir lėtai, tačiau abu pralošinėja 0:1. Pijaus varžovas kažkur klysta ir Pijus perima iniciatyvą 2:1 ir 3:1. Kęstutis nesurenka nesudėtingos trijų rutulių kombinacijos :( 0:2. Eimantas aplygina situaciją, tačiau vis bando žaisti per daug sudėtingai ir dažnai klysta. Pijus renka atvirą situaciją, tačiau suklysta mušdamas nesudėtingą 8. Atrodo, jau turėjome 4:1, bet deja - 3:2. Panašu, kad šis netikėtas šansas suteikia Pijaus varžovui papildomų jėgų, o Pijaus tartum neliko - klaidos ir visai nevykę atsilošimai - jau gaunam 3:6. Suprantu, kad šį kartą Pijus nelaimės. Kęstutis šiek tiek jaudinasi, bet mažina atsilikimą 1:2. Eimantas šiuo momentu pademonstruoja puikias matematikos žinias ir rimtu veidu užsirašo sau vienu tašku per daug. Tyliai kviečiu teisėją, paprašau, kad nuimtų vieną tašką Eimantui, tačiau žaidimas stabdomas ir situacijos aiškinimasis užtrunka kelias minutes. Organizatoriai dar nusprendžia  visiems trims susitikimams įjungti laikroduką, tačiau mano dideliam nustebimui, tai kur kas labiau paveikia norvegus nei mūsų sportininkus. Eimantas, išsigandęs laiko limito, pradeda tiesiog viską pataikyti ir žaisti greitai, o Kęstučio varžovas staiga pradeda nieko neįmušti. Suprasdamas, kad Eimantui palaikymo jau nebereikia, skubu į kitą salės pusę, kur žaidžia Kęstutis, nes jaučiu, kad ten turime iniciatyvą. Dar vienu akies krašteliu matau, kaip Pijus dovanoja varžovui paskutinę seto partiją, neįmušdamas kažko labai nesudėtingo. Norvegai laikinai pirmauja 1:0.

Kęstutis gi mūsų visų nervų netausoja. Prie 1:3 vėl nesurenka trijų rutulių iš rankos, tačiau varžovas tuom nepasinaudoja ir mes vejamės 2:3. Sekanti partija pilna abipusių klaidų ir atsilošimų, tačiau mes pirmieji gaunam šansą užbaigti partiją ir.... NEPATAIKOM lengviausio 8 rutulio. Gerai žinau, kad Kęstutis tokius muša 10 iš 10. Labai gaila, bet deja 2:4. Rodau imti pertraukėlę, ašaros bėga upeliais, raminu, aiškinu, kad niekas dar neprarasta. Atrodo - nuraminau. Tesiam kovą. Kęstutis susirenka visą savo partiją, išsiveda ant juodo taip, kad nepasiekia, tačiau neskuba, pasiima mechaninį tiltą ir... vėl neįmuša 8 rutulio. Varžovas apsirenka situaciją, tačiau palieka Kęstučiui dupleto galimybę. Kęstutis muša visai nepanašiai, bet juodas rutulys nuo varžovo rutulio krenta "svajaku" į užsakytą kišenę. Sėkmė. Būtent to mums ir reikėjo! 3:4. Kęstutis išmuša, susirenka savo 5 rutulius, tačiau daro sau snukerį, o vėliau klaidą. Hmm... jau bogai, 3:5. Vėl ašaros. Prie kito stalo Eimantas įmuša savo paskutinį rutulį ir laikinai tarp komandų rezultatas tampa 1:1. Kęstutis vėl  gauna rinkti iš rankos, tačiau įmušęs 4 rutulius neišsiveda. Varžovas susirenka labai nelengva partiją ir  Lietuva - Norvegija 1:2 

Po susitikimo daug nusiminusių veidų. Kęstutį vis dar ramina tėtis, nes ašaros niekaip nesibaigia. Guodžiu vaikinus ir dėkoju už pastangas. Visgi mes kovojome.

Kitais metais mūsų jaunučių komanda galės Bosnijoje dar kartą bandyti. Klausimas tik, ar sukris tokie sėkmingi burtai kaip šiemet. Juk nei lenkų, nei vokiečių mes įveikti dar negalime. O ir austrai kitais metais mums dovanų nebeduos. Ir norvegai paaugs. Taigi reikia daug nuveikti iki kito čempionato, kad galėtume vėl kovoti dėl medalių.

Lietuvos jaunučių komandos kapitonas
Tomas Brikmanis

Tomas Brikmanis

Klubas: Entry

Dalintis: