Sidabrinis debiutas U23 Europos čempionate.

Rugpjūčio 23–26 dienomis Olandijoje, Leende mieste, pirmą kartą vyko Europos jaunimo iki 23 metų (U23) pulo čempionatas, kuriame daugkartiniam Lietuvos čempionui Pijui Labučiui pavyko iškovoti sidabro medalį.

Pulo-9 rungtyje Lietuvos sportininkas iki finalo nuėjo nepatyręs nė vieno pralaimėjimo. Pirmajame etape rezultatu 9:4 jis laimėjo prieš A. Francisco (Portugalija). Sunkumų nesukėlė ir antrasis mačas prieš D. Vyvey (Belgija), pasibaigęs rezultatu 9:2. Įtempta kova laukė dėl patekimo į ketvirtfinalį – tik kontrolinėje partijoje pavyko įveikti S. Samuel (Portugalija). Toliau Lietuvos sportininkas sėkmingai tęsė savo laimėjimų seriją ir ketvirtfinalyje laimėjo prieš L. Andersson (Švedija) rezultatu 9:2, pusfinalyje – prieš C. Martikainen (Suomija) rezultatu 9:4.

Finaliniame susitikime prieš talentingą ir auksą kitoje disciplinoje jau iškovojusį J. Filler (Vokietija) po ilgos ir intensyvios kovos P. Labučiui tik per plauką nepavyko išplėšti auksinės pergalės. Vis dėlto rezultatu 7:9 teko pripažinti vokiečio pranašumą ir džiaugtis reikšmingu ne tik sportininkui, bet ir visai mūsų šaliai sidabro medaliu ir antrąja vieta Europoje.

Dalintis: