Rugsėjo 17-ąją įvyko paskutinysis (iš septynių) „Neo Kaunas - Estrella Cup“ etapas! Šią šeštadienio popietę susirinko 30 sportininkų, tarp kurių  buvo 5 moterys bei 2 veteranai. Jau kvalifikaciniuose etapuose įsiplieskė įntriguojančios kovos su dar labiau intriguojančiais galutiniais rezultatais. Pirmąjį netikėtumą pateikė Miglė Strumskytė įveikusi Evaldą Juknevičių (5-4)! Tačiau kur kas labiau visiems žiūrovams kraują užkaitino Agnė Jarušauskaitė, kuomet minusuose kovoje dėl išlikimo nukovė Daumantą Dieninį! Sekančiame etape Agnė vos nepateikė dar vienos sensacijos, kuomet tik kontrolinėje partijoje nusileido “Estrella Cup ‘2016”  reitingo lyderiui Mindaugui Šalkauskui!

Galiausiai ketvirtfinaliuose susikovė aštuoni stipriausi turnyro žaidėjai. Martynas Aleksonis lazdą išsisukti privertė Evaldą Juknevičių (7-4). Paulius Giedraitis nerado visiškai jokių vaistų prieš Mindaugo Šalkausko žaidimą (0-7). Marius Jofė nesunkiai susitvarkė su Migle Strumskyte (7-1), kuri antrą kartą iš eilės tapo geriausiai turnyre pasirodžiusia moterimi ir laimėjo Estrella įsteigtą specialų prizą. Vilius Schulte-Ebbert nepaliko absoliučiai jokių vilčių Mantui Nedzvieckui užbaigdamas susitikimą sausu rezultatu (7-0).

Pirmajame pusfinalyje susitiko Martynas Aleksonis ir Mindaugas Šalkauskas. Kokybiškai sužaidęs M.Aleksonis iškovojo nesunkią pergalę (7-2). Kitame pusfinalyje Vilius Schulte-Ebbert per visą susitikimą nepataikęs vos kelių kamuolių galiausiai iškovojo pergalę prieš Marių Jofę (7-3).
Finalinė kova (kuri beja buvo transliuojama ir komentuojama gyvai FB) buvo tikrai verta finalo. Intriga išliko iki pat pabaigos, kadangi rezultatas būdavo vis išlyginamas tai vieno, tai kito sportininko. Galiausiai abiems finalistams teko žaisti kontrolinę partiją, kurioje Martynas atliko sėkmingą išmušimą ir Viliaus prie stalo jau nebeprileido iškovodamas puikią pergalę ir tapdamas turnyro nugalėtoju!

Šiame turnyre, kaip ir pirmuosiuose etapuose vėl buvo įsteigti papildomi Estrella prizai!
Geriausiai turnyre pasirodžiusia moterimi tapo Miglė Strumskytė nukeliavusi net iki ketvirtfinalių!
Geriausiai turnyre pasirodęs vetaranas - Eduardas Marozas galutinėje įskaitoje pasidalinęs 17-24 vietas.
Prizas už greičiausiai laimėtą susitikimą atiteko Mantui Nedzvieckui (19 min. / 5-0 prieš G.Petrovą).

Taip pat šiame turnyre vyko papildoma „Speed Pool“ rungtis, kurioje savo greičio-taiklumo-taktikos sugebėjimų kombinaciją galėjo išmėginti visi norintys. Čia geriausią rezultatą pademonsravo ir spec. prizą namo išsivežė Marius Jofė visus 15 kamuolių sumušdamas vos per 1 min. 05 sek.! Antroje vietoje liko Vilius Schulte (1:21), trečias – Justinas Bauža (1:50).

Sveikiname visus prizininkus ir primename, kad tai buvo jau paskutinysis septintas „Estrella Cup" etapas. 2016 m. spalio mėn. 22 d. įvyks finalinis "Estrella Masters '2016" turnyras (C kategorija). Jame teisę dalyvauti iškovojo tik top-16 sportininkų pagal "Estrella Cup '2016" reitingą, kurį galima pamatyti http://tournamentservice.net/ranking.php?id=769